Ulusal Kanal Antalya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yapEğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" Yayin_10Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" Canli_10Haberler
Menü
FEDA OLSUN FEDA OLSUN
En son konular
» Antalya Ulusal Güçler Birliği Platformu
Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:31 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı Ama…
Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:29 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Kadın Hakları ve Bugünki Sorumluluklar Konferansı
Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:24 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Runtalya 2011
Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:22 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» TEMAD Antalya Şubesi
Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" EmptySalı Mart 08, 2011 7:41 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» İçi Partisi Antalya
Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" EmptySalı Mart 08, 2011 7:20 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Sosyal Alanda 0,22 Promile
Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" EmptySalı Mart 08, 2011 7:19 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» ADD Antalya Şubesi Gençlik Kolları
Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" EmptySalı Mart 08, 2011 7:16 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Gözün Aydın Türkiye
Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" EmptySalı Mart 08, 2011 7:13 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır"

YazarMesaj
Ulusal Kanal Antalya
Admin

Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" Empty
MesajKonu: Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır"   Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" EmptyÇarş. Mart 02, 2011 12:06 pm

Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" Eayiti10
Eğitim-İş Antalya Şubesi yaptığı basın toplantısıyla TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda geçen hafta kabul edilen ve Çarşamba günü TBMM Genel Kurulu’nda görüşülecek Torba Yasa Tasarısı’nı eleştirerek tasarının yasalaşmaması için tüm demokratik kitle örgütlerini ‘Tek Yumruk’ olmaya çağırdı.

İşçi Partisi Antalya İl Örgütü, CHP Muratpaşa İlçe Başkanlığı ve çok sayıda demokratik kitle örgütü temsilcisinin de desteklediği basın toplantısında konuşan Şube Başkanı Mehmet Balık, emekçilerin çalışma ve yaşam haklarına büyük bir saldırıdır dediği Torba Yasa Tasarısı’nın neler içerdiğini şöyle açıkladı: “Memura grev yasağı ve sürgün getiren, belediye işçisini ihtiyaç fazlası olarak tanımlayan, meslek lisesi öğrencilerine staj sömürüsü getiren, sağlıkta cepten ödeme dönemi başlatan slikuzist hastalarını özürlü olarak kabul eden torba yasa emekçilerin çalışma ve yaşama haklarına büyük bir saldırıdır.”

Amaçlanan Ülkeyi Tam Bağımlı Hale Getirmek

Balık, “ABD emperyalizminden icazet alarak iktidara gelen AKP Hükümeti bugün de yine ABD yanlısı işbirlikçi sermayenin ihtiyaçları doğrultusunda yasalar çıkarmaya çalışmaktadır. Haydut devlet ABD’nin amacı; emperyalizme karşı verilen ulusal kurtuluş savaşı sonucu devrimle kurulmuş olan Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’ni tam bağımlı hale getirmektir ve bu emperyalist devletin ülkemizdeki işbirlikçisi olan AKP’nin tek gündemi de budur: Yani Tam Bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin tam bağımlı hale getirmektir” şeklinde konuştu.

Balık; ‘Tek Yumruk Olalım’ Çağrısında Bulundu

Torba yasa tasarısında emekçilerin, yoksulların, işçilerin, işsizlerin, öğrencilerin, ev kadınlarının, halkın yararına hiçbir düzenleme olmadığını kaydeden Balık yasa derhal geri çekilmelidir dedi. Balık tüm emek örgütlerine, konfederasyonlara, odalara meslek birliklerine ve demokratik kitle örgütlerine 1969 Büyük Öğretmen Yürüyüşü, 1989 Bahar Grevleri, 2010 Tekel Direnişi gibi büyük eylemleri hatırlatarak ‘Tek Yumruk’ olma çağrısında bulundu.

Eğitim-İş Antalya Şube Haklarımızı Torbalatmayacağız

Basın açıklamasının ardından Eğitim-İş Yönetim Kurulu üyesi Ulaş Kartal AKP Hükümeti’nin Torba Yasa Tasarısı’nı açıyoruz diyerek hazırladıkları temsili torbayı açtı ve içinden çıkanları kamuoyu ile paylaştı.

Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır" Ant_ea10
http://www.ulusalkanalantalya.com

Eğitim-İş: "Torba Yasa Emekçilerin Haklarına Saldırıdır"
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Tabip Odası'ndan Torba Yasaya Tepki
» Antalya Eğitim-İş'ten İki Protesto
» Eğitim-Sen KPSS Basın Açıklaması
» Damıtılmış Bir Eğitim Ustası, Bir Devrim öğretmeni
» Antaya Güneşevine Kavuşuyor, Yasa Çıkmayı Bekliyor