Ulusal Kanal Antalya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yapAdalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu Yayin_10Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu Canli_10Haberler
Menü
FEDA OLSUN FEDA OLSUN
En son konular
» Antalya Ulusal Güçler Birliği Platformu
Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:31 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı Ama…
Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:29 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Kadın Hakları ve Bugünki Sorumluluklar Konferansı
Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:24 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Runtalya 2011
Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:22 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» TEMAD Antalya Şubesi
Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu EmptySalı Mart 08, 2011 7:41 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» İçi Partisi Antalya
Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu EmptySalı Mart 08, 2011 7:20 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Sosyal Alanda 0,22 Promile
Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu EmptySalı Mart 08, 2011 7:19 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» ADD Antalya Şubesi Gençlik Kolları
Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu EmptySalı Mart 08, 2011 7:16 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Gözün Aydın Türkiye
Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu EmptySalı Mart 08, 2011 7:13 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu

YazarMesaj
Ulusal Kanal Antalya
Admin

Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu Empty
MesajKonu: Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu   Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu EmptyÇarş. Mart 02, 2011 12:14 pm

Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu Daveti10
Prof. Dr. Muammer Aksoy’un öldürülüşünün 21. yıldönümünde Antalya’da iki gün süren bir sempozyum düzenlendi. 29 – 30 Ocak tarihlerinde gerçekleştirilen sempozyumu Antalya Büyükşehir Belediyesi, Atatürkçü düşünce Derneği Antalya Şubesi, Eğitim-İş Antalya Şubesi ve İbradi İlçesi Yardımlaşma Derneği birlikte düzenledi.

Sempozyumun amacı, “Aksoy’un Atatürkçü düşünceye sağladığı katkıları ve açtığı mücadele yolunun bugün ülkemizin içinde bulunduğu güncel sorunlara getirdiği yaklaşımı kamuoyu ile paylaşmak” sözleri ile duyuruldu.

Antalya Atatürk Kültür Merkezi Aspendos Salonu’nda 3 oturum halinde düzenlenen sempozyum, fuaye alanındaki Muammer Aksoy Fotoğraf Sergisinin açılışı ile başladı. Sempozyumun açılış konuşmalarını Atatürkçü Düşünce Derneği Antalya Şube Başkanı İbrahim Daş, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Tansel Çölaşan ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın yaptı.

Atatürk ve Tam Bağımsızlık başlıklı ilk oturum, Mustafa Kemal ATATÜRK’ün kurduğu ulus devlet ve bağımsızlık anlayışı nedir? Bağımsız bir Türkiye olabilir mi? Kemalizm’den vazgeçmek bizi nelere götürür? Prof. Dr. Muammer AKSOY’un mücadelesi nedir? Soruları üzerinde şekillendi. Oturuma Atatürkçü Düşünce Derneği Eski Genel Başkanı Ertuğrul Kazancı, Prof. Dr. Muammer AKSOY’un oğlu Işık Aksoy, Atatürkçü Düşünce Derneği Eski Genel Başkanı Halil İbrahim Şahin ve Gazeteci Yazar Ümit Zileli konuşmacı olarak katıldı.

Hukuk ve Siyaset başlıklı ikinci oturum, Prof. Dr. Muammer AKSOY’un hukuk mücadelesi nedir? Operasyonel hukukun, bağımsızlık ve demokratikleşmeye etkileri ve Cumhuriyet Hukuku’nun bağımsızlık ile ilişkisi nedir? Soruları etrafında şekillendi. Oturuma Emekli Yargıtay Onursal Baş Savcısı Sabih Kanadoğlu, Emekli Yargıtay Baş Savcısı Vural Savaş, ADD Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Türk Hukuk Kurumu Başkanı Tuncay Alemdaroğlu konuşmacı olarak katıldı.

İkinci gün yapılan son oturumda Ulusal Yönetim Ulusal Ekonomi başlığı altında “Prof. Dr. Muammer AKSOY’un ulusal yönetim ve ulusal ekonomi mücadelesi nedir? Bağımsızlık ve toplumsal eşitlik için uygulanması gereken ekonomik politikalar ne olmalıdır? Emek ve sermaye ilişkisinde bağımsızlık düşüncesinin rolü nedir?” soruları ile şekillendi. Oturuma Tüm Öğretim Elemanları Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Alparslan Işıklı, Yerel Yönetim Araştırma Yardım ve Eğitim Derneği Genel Başkanı Birgül Ayman Güler, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevat Geray ve Orta Doğu Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yıldırım Koç konuşmacı olarak katıldı.
http://www.ulusalkanalantalya.com

Adalet ve Demokrasi Haftası: Muammer Aksoy Sempozyumu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Antaya'da Adalet ve Demokrasi Haftası Etkinlikleri - 23 Ocak
» Antaya Adalet ve Demokrasi Haftası Etkinlikleri Devam Ediyor
» Adalet ve Demokrasi Haftası Etkinlikleri: "Mumcudan Balbaya Gazetecilik"
» CKD Antalya ‘Yerli Malı Haftası’nı Unutturmadı