Ulusal Kanal Antalya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yapHekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti Yayin_10Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti Canli_10Haberler
Menü
FEDA OLSUN FEDA OLSUN
En son konular
» Antalya Ulusal Güçler Birliği Platformu
Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:31 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı Ama…
Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:29 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Kadın Hakları ve Bugünki Sorumluluklar Konferansı
Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:24 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Runtalya 2011
Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:22 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» TEMAD Antalya Şubesi
Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti EmptySalı Mart 08, 2011 7:41 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» İçi Partisi Antalya
Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti EmptySalı Mart 08, 2011 7:20 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Sosyal Alanda 0,22 Promile
Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti EmptySalı Mart 08, 2011 7:19 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» ADD Antalya Şubesi Gençlik Kolları
Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti EmptySalı Mart 08, 2011 7:16 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Gözün Aydın Türkiye
Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti EmptySalı Mart 08, 2011 7:13 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti

YazarMesaj
Ulusal Kanal Antalya
Admin

Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti Empty
MesajKonu: Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti   Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti EmptyÇarş. Mart 02, 2011 12:18 pm

Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti Ant_ak10
Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri, Tam Gün Yasasını protesto etmek amacıyla Tıp Fakültesi Hastanesi önünde bir araya geldiler. Basın açıklaması başlamadan önce alanı dolduran yüzlerce öğretim üyesinin dakikalar süren alkışlı protestosuna hastane önündeki hekimler, vatandaşlar ve hastalar da alkışlarıyla destek verdi. Girişim adına basın açıklamasını Prof. Dr. Ahmet Turan Aydın okudu. Antalya Tabip Odasının da desteklediği eylem acil servis önüne yapılan yürüyüş ile sona erdi.

Aydın, bugün yürürlüğe giren yasayla yaşanılacak zorlukları şu sözlerle anlattı: “Tıp fakültelerinin temel amacı hekim yetiştirmek, yani eğitimdir. Tıp fakültelerine bağlı hastaneler de bu amaca hizmet etmek için kurulmuşlardır. Özellikli ve yerine göre pahalı sağlık hizmetleri özellikle bu tip hastanelerde yapılabilmektedir. Yeni düzenleme eğitim, araştırma ve hizmetin birlikte yürütüldüğü tanısı ve tedavisi zor hastaların bakıldığı özerk ve akademik kurumlar olan üniversite hastanelerinin asıl amacı sağlık hizmeti olan sağlık bakanlığına bağlı hizmet hastanelerine dönüştürülmesine ve akademik yapılandırılmasının bir yüksekokul konumuna getirilmesine neden olacaktır. Tüm bu gelişmeler tıp fakültelerinin varlıklarını sürdürebilmek için sadece sağlık hizmeti üretmek durumda kalmasına, eğitim ve araştırmanın mesai saatleri dışında sürdürmesi gereken etkinlikler olarak görülmesine neden olacak ve sonuçta alt yapısı oluşturulmadan açılan yeni tıp fakülteleri ve arttırılan öğrenci kontenjanları ile birlikte tıp eğitimini çöküşe götürecektir. Hekim yetişip gelişmesini ve hastaların nitelikli sağlık hizmeti almasını engelleyecektir. Tıp fakülteleri öğretim üyeleri olarak tıp fakültesi hastanelerinde bize dayatılmak istenen performans sistemi ile tıp eğitimi ve araştırmanın onarılamayacak düzeyde etkileneceğinden ve bunun yanı sıra halkımıza sunduğumuz nitelikli sağlık hizmetinin de sürdürülemez hale geleceğine inanmaktayız.”

Aydın öğrenciler, asistanlar ve öğretim üyeleri adına isteklerini şu şekilde sıraladı: “öğrencilerimiz adına nitelikli tıp eğitimi, hocalarımız ve pratisyenler özerk ve demokratik üniversite ve parasız eğitim, asistanlarımız adına eğitim hakkı, nöbet ertesi izin, emekleri karşılığı ücret, şiddetsiz ve angaryasız bir çalışma, öğretim üyeleri adına insanca yaşamalarına yetecek ve emekliliğine yansıyacak temel bir ücret alma ve iş barışını bozacak, eğitim ve araştırmayı aksatacak performansa dayalı ücret ve global bütçe uygulamaları kaygısı olmadan hizmet sunmak istediğimizi kamuoyuna duyururuz.”
http://www.ulusalkanalantalya.com

Hekimler Performansa Dayalı Çalışmayı Protesto Etti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» TGB Nato Genel Sekreteri Rasmussen'in Türkiyeye Gelişini Protesto Etti
» Ulusal Güçler Birliği Platformu'ndan AKP'nin Anayasa Değişikliğini Protesto Etti
» İşçi Partisi Antalya İl Örgütü 2. Yılında Ergenekonu Basın Açıklaması İle Protesto Etti
» Antalyalı Hekimler
» Antalya Eğitim-İş'ten İki Protesto