Ulusal Kanal Antalya
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yapAtaması Yapılmayan Öğretmenler’den  Yayin_10Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  Canli_10Haberler
Menü
FEDA OLSUN FEDA OLSUN
En son konular
» Antalya Ulusal Güçler Birliği Platformu
Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:31 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutladı Ama…
Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:29 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Kadın Hakları ve Bugünki Sorumluluklar Konferansı
Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:24 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Runtalya 2011
Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  EmptyPtsi Mart 14, 2011 5:22 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» TEMAD Antalya Şubesi
Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  EmptySalı Mart 08, 2011 7:41 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» İçi Partisi Antalya
Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  EmptySalı Mart 08, 2011 7:20 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Sosyal Alanda 0,22 Promile
Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  EmptySalı Mart 08, 2011 7:19 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» ADD Antalya Şubesi Gençlik Kolları
Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  EmptySalı Mart 08, 2011 7:16 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

» Gözün Aydın Türkiye
Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  EmptySalı Mart 08, 2011 7:13 pm tarafından Ulusal Kanal Antalya

Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den

YazarMesaj
Ulusal Kanal Antalya
Admin

Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  Empty
MesajKonu: Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den    Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  EmptyPaz Mart 06, 2011 4:42 pm

Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den  Imga0012
Ataması Yapılmayan Öğretmenler Platformu Akdeniz Bölgesi İl Temsilcilikleri Antalya’da atamaların yapılmamış olmasını protesto etmek amacıyla bir araya geldi. Antalya Defterdarlığı önünde toplanan öğretmen adaylarına Eğitim-İş, Eğitim-Sen ve Türkiye Gençlik Birliği üyeleri de destek verdi.

Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu’ ya gönderilmek üzere atamalarının derhal yapılması için imza masası açan öğretmen adaylarına, vatandaşlar imzalarıyla destek oldular. Burada bir konuşma yapan Platformun Isparta Temsilcisi Ramazan Hakan İnan öğretmenlerin sokaklarda, eylemlerde değil sınıflarda öğrencilerinin yanında olması gerektiğini kaydetti. İnan: “Slogan atmaktan değil boğazımıza kaçan tebeşir tozundan öksürüyor olmalıyız” diye konuştu.

Ardından öğretmen adayları sloganlar ve kendileri tarafından yazılan marşlar eşliğinde yürüyüşe geçtiler. Defterdarlık önünden İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne kadar yürüyen grup burada bir basın açıklaması yaptı. Açıklamayı grup adına Platformun Antalya Temsilcisi Bilge Dalgıçlar okudu. Dalgıçlar 2 yılda 25 e yakın öğretmen adayının atanmamasından dolayı intihar ettiğini hatırlatarak “ daha kaç işsiz öğretmen adayı intihar edecektir? Bu genç eğitim neferlerinin hesabını kim ve nasıl verecek?” diye sordu. Ücretli öğretmenlik sisteminin ücretli kölelik sistemi olduğunu kaydeden ve KPSS skandalının fırsata çevrilerek ücretli öğretmen istihdamı projesine dönüştürülmesini kabul etmediklerini belirten Dalgıçlar kadrolu ve güvenceli atama taleplerinden vazgeçmeyeceklerini bildirdi. Dalgıçlar, tüm halkı mücadelelerine destek olmaya çağırdı.

Atanmayan öğretmenlerin AKP hükümetine tepkili oldukları gözlendi ve tepkilerini sözle dile getirdiler.

Grup İl Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk bıraktı. Bir atanmayan öğretmen arkadaşlarının çaldığı ney eşliğinde kendi marşlarını söyleyerek eylemi olaysız bir şekilde sonlandırdılar.
http://www.ulusalkanalantalya.com

Ataması Yapılmayan Öğretmenler’den
1 sayfadaki 1 sayfası